Projektowanie

W wyniku mniej lub bardziej skomplikowanego procesu zwanego „projektowaniem wnętrz” powstaje końcowy produkt – projekt wnętrza. Dobry projekt charakteryzuje się nie tylko tym, że daje się bez większych problemów zrealizować przez dowolną ekipę budowlaną; to także efekt zebrania w jednoznaczną dokumentację najlepszych pod względem ergonomicznym, estetycznym oraz ekonomicznym pomysłów pochodzących od użytkowników projektowanego wnętrza oraz w pełni zaangażowanego w pracę projektanta. Ważnym czynnikiem decydującym o profesjonalnym produkcie jakim właśnie projekt wnętrza, jest nie tyle olśniewająca wizualizacja co dokumentacja ( w dowolnej, ustalonej przez strony formie ), zawierająca wszystkie niezbędne elementy potrzebne do jego realizacji : specyfikacja materiałów, sprzętów, mebli, rysunki wykonawcze i niezbędne wytyczne ( np. kolejność prac i zakupów ).

Projekt wnętrza w Abrys

Wynikiem współpracy projektanta i inwestora jest zrealizowane wspólnie wnętrze. Projektowanie może przybrać różne formy jednak efekt powinien zawsze umożliwiać realizację pomysłów przyszłych użytkowników wnętrza oraz projektanta.

Finalnym produktem projektowania pozwalającym przystąpić do realizacji najczęściej jest Projekt. Może być to kompleksowy projekt ale mogą być to formy projektu okrojone w zakresie – zawsze dopasowane indywidualnie do potrzeb i możliwości finansowych Klienta. Zobacz jakie możliwości współpracy przygotowujemy dla naszych klientów – oferta Abrys.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z efektami niektórych ukończonych przez nas projektów.


Mieszkanie przyjazne dla gości

Mieszkanie dla młodego miłośnika gotowania. Najważniejsze pomieszczenie w mieszkaniu ? kuchnia, łączy się naturalnie z salonem w dużą otwartą przestrzeń gdzie można wspólnie z gośćmi gotować i rozmawiać.


W nawiązaniu do natury

Jasne i naturalne powierzchnie ścian i podłóg dominują w całym domu. Dyskretne zielone akcenty łączą się naturalnie z widokiem za oknami. Wnętrza sprawiają wrażenie czystych i przestronnych, idealne dla żyjących w ruchu, lubiących kontakt z naturą ludzi.


Dom do mieszkania i rozrywki

Salon i antresola w domu jednorodzinnym. Dużo elementów nowoczesnych ( np. oświetlenie) podkreśla sprzęty o bardziej tradycyjnych kształtach. Funkcję przestrzeni na antresoli zdominował stół bilardowy i barek – miejsce do wypoczynku i rozrywki.


Dom we wzorach

Wnętrze tego domu proste i nowoczesne nabrało finezji poprzez użycie dość wyrazistych wzorów. Salon zdobi nowoczesny obraz – wynik zabawy artysty kolorem i fakturą, łazienkę – bardzo ozdobne płytki we wnęce nad toaletą, dodatkowo podkreślone delikatnym oświetleniem. W sypialni natomiast uwagę przykuwa abstrakcyjna tapeta.


Przytulna nowoczesność

Kuchnia i jadalnia na parterze domu jednorodzinnego. Charakter formy sprzętów użytych w aranżacji jest dość prosty, kolorystyka i naturalne materiały nadają wnętrzu przytulny klimat.


Wnętrza ze śmietankowo – czekoladową nutą

Wszystkie pomieszczenia łączy smakowity czekoladowy odcień, przewijający się na płytkach w łazienkach, meblach w pokojach oraz na dodatkach. Gorzka czekolada w łazience pięknie kontrastuje z jasnym śmietankowym odcieniem sanitariatów. W salonie do czekolady i śmietanki dołączyła subtelna nuta jagodowa.


Mieszkanie z antresolą

Nowoczesne, nieduże mieszkanie na dwóch poziomach, otwartych z wyjątkiem wydzielonych łazienek. Na antresoli została zaaranżowana sypialnia połączona z kącikiem kąpielowym ( wanna ). Kolorystyka i użyte materiały na obu poziomach powtarzają się aby uzyskać efekt jednolitej przestrzeni.


Projekt wnętrza z centralną klatką schodową

Dom o niedużych gabarytach i oryginalnych rozwiązaniach. Na szczególną uwagę zasługuje centralnie usytuowana klatka schodowa. Prosty kominek i oszczędne dekoracje nie przytłaczają salonu. Motywem spajającym przestrzenie: kuchni, komunikacji i salonu jest materiał w dekoracyjnych wnękach oraz na frontach szafek kuchennych i blatach. W podobnej ciepłej kolorystyce utrzymane są łazienki.


Łazienka w odcieniach szarości

Bazą kolorystyczną i materiałową są kamienne płaszczyzny ścian i podłogi. Surowy blat pod umywalkę dopełnia klimatu. Mimo to łazienka wcale nie sprawia wrażenia zimnej przez drewniane akcenty: stolarkę okienną, fronty mebli i obudowę wanny. Charakter wnętrza jest elegancki i przemyślany w najdrobniejszych szczegółach.