Projektowanie

Dobry projekt wnętrza to efekt skutecznego współdziałania Klienta z projektantem. Natomiast projektowanie wnętrz – jako proces – zaczyna się od osobistego zapoznania się mającego na celu wydobycie jak największej ilości informacji, potrzebnych do rozpoczęcia działań projektowych. Oczekiwany skutek to inspirujące, szyte na miarę wnętrze, do którego z przyjemnością wracamy, tam żyjemy według własnego rytmu, upodobań, gustów, rozwijamy się i pracujemy. Do osiągnięcia tak zrównoważonego, spełniającego oczekiwania wszystkich mieszkańców wnętrza prowadzi droga podzielona na kilka etapów pracy , związanych z użyciem odpowiednich narzędzi do projektowania.Nie każde wnętrze projektuje się takimi samymi narzędziami ? trzeba pamiętać, że są to tylko środki do celu, który można osiągnąć na wiele sposobów.


PROJEKTOWANIE WNĘTRZ – JAK TO WYGLĄDA

 

projektowanie wnętrz w pigułce


Projektowanie wnętrz w pigułce: rysunek wybranej już koncepcji funkcjonalnej, wizualizacja z uwzględnieniem wybranych materiałów, sprzętów, kolorów i końcowy efekt: zdjęcie z realizacji łazienki.
Wykonawca pracował w oparciu o szczegółowe rysunki wykonawcze oraz
wytyczne.

Chcemy w sposób przejrzysty i dla każdego zrozumiały przygotować dokumentację potrzebna do zrealizowania naszej spójnej z Klienta wyobrażeniem ? wizji wymarzonego wnętrza. Każdy ma inne oczekiwania związane ze współpracą z architektem i staramy się w związku z tym każdorazowo dopasować nasz system pracy do wymagań Klienta. Poniższy schemat jest więc tylko przykładowym przedstawieniem potencjalnej współpracy.

ETAP 1:

Na początku spotykamy się i rozmawiamy o potrzebach i oczekiwaniach Kliena: jego gustach, hobby, marzeniach, rodzinie. Na podstawie rozmowy sporządzamy notatki, które podczas trwania współpracy ewoluują: podlegają uszczegółowieniu, czasem zmianie.

ETAP 2:

Następnie podpisujemy umowę oraz umawiamy się na pomiar na budowie. Na podstawie pomiar wykonujemy koncepcje na rzutach z góry ( skala 1:50 ) wraz z opisem i wymiarami. Koncepcji jest kilka ? w zależności od możliwości. Spośród tych koncepcji Klient wybiera jedną lub modyfikacje lub połączenie kilku przesłanych.

ETAP 3:

Z wybranej koncepcji wykonujemy wirtualny model 3d, który przedstawiamy na spotkaniu. Do prezentacji dołączamy płytę cd z proponowanymi oraz użytymi podczas budowy modelu materiałami.

ETAP 4:

Dopracowujemy model zgodnie z sugestiami Klienta i na podstawie ostatecznej wersji ( funkcjonalnej) wykonujemy rysunki dla potrzeb prac budowlanych. Rysunki wykonawcze:

  • rysunek z rozmieszczeniem ścian: ewentualne wyburzenia, nowe ścianki itp.
  • rysunek z rozmieszczeniem sprzętów: wymiarami i opisem
  • rysunek z rozmieszczeniem punktów wodno ? kanalizacyjnych
  • rysunek z rozmieszczeniem punktów elektrycznych

ETAP 5:

Określamy ostatecznie materiały wykończeniowe i sprzęty i uwzględniając je wykonujemy pozostałe rysunki wykonawcze:

  • rozmieszczenie płytek
  • detale mebli na wymiar
  • zabudowa kuchenna
  • szczegół sufitów, zabudów, kominka itp.
  • dobór materiałów, sprzętów, opraw wraz z ilościami i adresami sklepów

Dokumentacja, którą otrzymuje Klient w wyniku prac projektowych: arkusze z rysunkami wykonawczymi ( skala 1:50, 1:25 ), arkusze z rysunkami szczegółowymi ( skala 1:25 ), plik tekstowy z materiałami wykończeniowymi i sprzętami, adresy gdzie zrobić zakupy. Wszystkie rysunki ostateczne oraz zestawienie materiałów i sprzętów nagrane na płycie cd.

Aby klient mógł upewnić się co do wyboru materiałów, sprzętów i kolorystyki wykonujemy wizualizacje. Aby dopasować możliwości finansowe do jakości wizualizacji wykonujemy je na różnych poziomach tak aby każdy mógł skorzystać z pomocy przy urządzaniu wnętrza. Wizualizacje wykonujemy na podstawie ruchomego modelu 3d, który przedstawiamy po wyborze funkcjonalnej koncepcji.

Poniżej prezentujemy kilka przykładowych wizualizacji, jakie wykonujemy na życzenie klienta.