Fraud Blocker

Projekty wnętrz

Bez względu na to, jak bardzo będziemy się starać, nie zawsze uda nam się uniknać błędów w procesie urządzania mieszkania lub domu. Dzieje się tak, ponieważ nie posiadamy wszystkich niezbędnych umiejętności, doświadczenia czy praktyki, aby pomyślnie wykonać to zadanie. Chcemy przecież zaaranżować nasze wnętrza tak, aby czuć satysfakcję, a w efekcie komfort i szczęście z przebywania w domu. Projekt wnętrza pomoże nam uporządkować wszystkie elementy i opracować strategię, plan działania, który pozwoli nam zaoszczędzić czas i pieniądze.

Projekty wnętrz Kuchni

Kuchnie są integralną częścią większości domów, mieszkań i biur. Są sercem domu, centralną przestrzenią, w której gromadzą się wszyscy członkowie rodziny i spędzają razem czas. Projekt i układ kuchni jest bardzo ważny, ponieważ kształtuje sposób, w jaki ludzie z niej korzystają.

Więcej na temat projektu związanego z kuchnią znajdziesz na dedykowanej podstronie projektowanie kuchni z Abrys

Czy warto mieć projekt wnętrza

Zalet związanych z posiadaniem projektu jest całkiem sporo, choć do najczęściej wymienianych należą oszczędność czasu, pieniędzy, i na pewno nerwów 😉. Dzięki projektowi jesteśmy w stanie uniknąć wielu błędów, niepotrzebnych zakupów, stresujących sytuacji. Najprościej rzecz ujmując projektowanie wnętrza porządkuje cały proces, sprawia, że mamy plan działania, który krok po kroku możemy realizować.

Najbardziej oczywistą zaletą projektu jest również to iż zanim zaczniemy prace remontowe, wiemy jak mają wyglądać nasze wnętrza, wiemy jak je urządzić. Realistyczne wizualizacje pozwolą nam również dokonać korekt, gdyż czasami to one dopiero pokazują jaki efekt mamy uzyskać. Usługa projektowa to także wsparcie architekta na wybranym etapie prac. Najczęściej jest to nadzór nad prowadzonymi pracami, zakupami.

Planujesz remont domu lub aranżację mieszkania w Poznaniu ? To może Cię zainteresować sprawdź Abrys w Poznaniu.

Działać samemu czy ze specjalistą ?

To jest pytanie, które jedynie zasyganlizujemy, bo jest to sprawa mocno indywidualna. Na pewno istnieją sytuacje, w których będziemy w stanie bez architekta się obyć. Jest też zapewne tak, że niekóre osoby dysponują umiejętnościami, które pozwalają im wykonać pewne prace samodzielnie. Są też i tacy, którzy po prostu lubią działać w pojedynke. Natomiast zalet współpracy ze specjalistą jest na tyle dużo, że praktycznie zawsze opłaca się skorzystać z pomocy
(tutaj dowiesz się więcej na ten temat – dlaczego warto). Im remont większy tym korzyści te jeszcze bardziej się uwypuklają, oszczędności mogą być większe, nie tylko finansowe. Dobrym pomysłem będzie poprosić o wycenę specjalistę, a decyzję zostawić sobie po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw.

Zachęcamy również do zapoznania się z niektórymi naszymi realizacjami, najłatwiej zrobić to poprzez kliknięcie w link realizacje Abrys

Projekty Łazienek

Łazienka jest szczególnym pomieszczeniem, bo zazwyczaj spełania więcej funkcji niż na początku zakładamy. Zazwyczaj jest też pralnią, suszarnią, a czasami „kryjówką” ;).  Dodatkowo jeśli mamy tylko jedną łazienkę w domu, powinna spełniać wymagania każdego z domowników. Przy niewielkich metrażach staje się to nie lada wyzwaniem.

O projektach łazienek piszemy więcej pod tym linkiem – projektowanie łazienki

Jakie mogę być rodzaje projektów, co zawierają

W naszym biurze wyodrębniamy trzy główne rodzaje współpracy.

Pierwszym z nich jest tak zwana porada czyli spotkanie, na którym omawia się problem i próbuje znaleźć rozwiązanie. Może to trwać godzinę lub kilka w zależności od skomplikownaia sprawy.

Drugim rodzajem jest projekt koncepcyjny, który jak wskazuje nazwa, służy do sporządzenia pewnej wizji, koncepcji dzięki której można pójść dalej z remontem, urządzaniem wnętrza.

Trzecim rodzajem jest projekt kompleksowy, który może zawierać wszystkie niezbędne dokumenty, plany, rzuty, listy(elementy wyposażenia, materiały wykończeniowe), służące wykończeniu domu, mieszkania.

Istotnym dodatkiem, który jednak nie jest samym projektem jest nadzór architekta wnętrz nad pracami związanymi z projektem (pilnowanie budżetu, rozmowy z pracownikami budowlanymi, organizacja zakupów, itp).

To na jaki rodzaj projektu się zdecydujemy powinno być oczywiście związane z zakresem prac jakie chcemy wykonać, naszym budżetem, czasem czy po prostu wygodą.

Po więcej informacji na temat współpracy zapraszamy do odwiedzenia specjalnej sekcji (przejście po kliknięciu w link) -> projektant wnętrz z Abrys – zapraszamy.

remont z dziećmi jak się przygotować
przygotowanie na stpotkanie z projektantem wnętrz

Bądź gotowy

Odpowiednie przygotowanie to podstawa i spokój w trakcie całego procesu.

Projekt salonu

Salon czy też pokój dzienny to serce każdego domu. To tutaj spędzamy wolny czas, odpoczywamy, przyjmujemy gości, znajomych. Niektórzy uważają, że aby mieć wspaniały salon, trzeba wydać sporo gotówki na meble, dywany, dzieła sztuki itp. Prawda jest taka, że nie zawsze chodzi o to co masz w salonie – czasami chodzi o to jak go zaplanujesz i wykorzystasz przestrzeń.
Interesujesz się projektem salonu ? Przejdź na osobną podstronę, gdzie omawiamy ten temat, kliknij w projektowanie salonu.

Ile kosztuje projekt wnętrz

Koszty związane z projektem są w oczywisty sposób powiązane z rodzajem projektu. Jednak dodatkowo trzeba pamiętać, że cena nie wynika tylko z metrażu, powierzchni do zaprojektowania. Jedym z głównych czynników wpływających na stawkę jest przybliżony czas potrzebny do realizacji zadania. Skomplikowanie projektu, dodatkowe wymagania, wspólne wizyty w sklepach, na budowie to kolejne punkty, które brane są pod uwagę.

Dla przykładu w Abrys projekt koncepcyjny zaczyna się od 50 pln za mk2, a kompleksowy od 90 pln za mk2. Koszt porady zaczyna się od 150 pln.

Szerzej na ten temat oraz wiele więcej o współpracy przy remoncie domu, mieszkania piszemy pod linkiem jak możemy pomóc przy remoncie 

Projekt wnętrza online

Cyfryzacja zmienia wszystkie obszary naszego życia. Dotyczy to również branży projektowej, architektonicznej. Nowe technologie zmieniają metody pracy, ale również współpracy. Dlatego od dłuższego czasu oferujemy naszym klientom możliwość wykonania projektu online. Ma to swoje ogromne zalety i dlatego niektóre osoby, które lubią elastyczne podejście do procesu projektowego wybierają właśnie ten sposób. Więcej na ten temat pod linkiem projektowanie wnętrza na odległość.

Projekty wnętrz sypialni

Sypialnia jest najbardziej intymnym miejscem w całym domu. Chcemy w niej być sobą, czuć się komfortowo, wreszcie odpocząć. W nocy ładujemy baterie na następny dzień i marzymy o przyszłości.

Zacznij projekt Twojego wnętrza
razem z nami

Zadzwoń do nas

Architekt Agnieszka Wojciechowska
693-628-231

Nasz adres

ul. Źródlana 6
62-030 Luboń koło Poznania

Napisz do nas

kontakt@abrys.net