Fraud Blocker

Remont domu. Bez stresu.

Przeprowadź go z ludźmi, którzy wiedzą jak omijać problemy, dbają o czas i budżet.

Jesteśmy architektami z wykształcenia , działamy na rynku ponad 15 lat.

Korzyści jakich możesz oczekiwać

Prowadzenie remontu w spokoju od początku do końca w ramach założonego budżetu.

Grupa Mo Abrys projekt z płytkami w łazience
Projekt wnętrza Abrys w czasopiśmie grupy Mo Sp. z o.o.
caritas gniezno referencja abrys
Podziękowanie od Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej
opinia o agnieszce wojciechowskiej
Referencja od Ośrodka dla Bezdomnmych nr.1 w Poznaniu

Kto tym wszystkim zarządza

Entuzjastki designu. Łączymy wiedzę naukową zdobytą na Politechnice Poznańskiej  z ponad 15 letnią praktyką jako projektantki wnętrz.

Do tego momentu wykonałyśmy ponad 150 projektów domów, mieszkań, lokali użytkowych. Daje nam to ogromne doświadczenie, które możesz wykorzystać. Pozwala to również dać gwarancję satysfakcji. Zarówno ze współpracy, jak i z końcowego efektu czy przebiegu działań remontowych.

 

Opieka nad całym procesem remontowym

Nasze działania to nie tylko zaprojektowanie wnętrza czy zaplanowanie wszystkich prac związanych z remontem. To również monitorowanie postępów czy aktywna ich realizacja, dialog z pracownikami wykończeniowymi, handlowcami i wiele innych.

Co oferujemy

HARMONOGRAM PRAC

Harmonogram budowy jest podstawą każdego, udanego remontu.

Remont domu, przebudowa mieszkania to niełatwe zadanie, znane z występowania opóźnień. Harmonogram prac to jakby lista działań, które będziemy wykonywać. Wszystko ustawione w odpowiedniej kolejności. Dzięki temu wiemy co należy zrobić i kiedy, pomaga również potencjalnemu wykonawcy wycenić swoją pracę. Tańsze i mniej frustrujące są zmiany, zanim remont wejdzie w fazę realizacji.

OSZCZĘDNOŚĆ ŚRODKÓW

Optymalne zarządzanie budżetem

Kiedy myślimy o wyremontowaniu domu, często skupiamy się też na kosztach. Chcemy mieć pewność, że pieniędze wydajemy mądrze, a przy tym nie marnujemy ich na coś, co nie jest nam potrzebne. Nawet jeśli mamy ich stosunkowo więcej, chcemy zachować kontrolę nad wszelkimi opłatami i dokonywać właściwych wyborów w całym procesie. Jako architekci z wieloletnią praktyką znamy proces remontu, każdy jego etap “od podszewki”. Wiemy jak rozdysponować dostępny budżet, aby środków wystarczyło na wszystko. Nie tylko na początkowe wydatki, ale i na te ostatnie jak łóżko do sypialni czy parkiet w salonie. To właśnie na tych finalnych zakupach najczęściej się oszczędza. Tego chcemy uniknąć, dążymy do jak najbardziej optymalnego wydatkowania budżetu od początku remontu do samego końca.

NADZÓR NAD PRACAMI

Kontrola przebiegu prac remontowych, aby realizacja szła zgodnie z planem.

Ważnym elementem, który istotnie wpływa na pozytywne zakończenie remontu jest nadzór. Jego celem jest kontrola jakości wykonywanych prac, koordynowanie działań zgodnie z założonym harmonogramem oraz weryfikacja wydatków. Remont domu czy mieszkania to często “żywy organizm” i w jego trakcie pojawia się wiele zdarzeń czy niuansów, które czasem trudno rozwiązać. Dobrze jeśli autor projektu, posiadający doświadczenie w tego typu pracach, jest na miejscu i może reagować na bieżąco. Nadzór odciąża zatem klienta oszczędzając jego czas oraz czuwa nad prawidłową realizacją założeń projektu.

Spójny projekt.

Projekt wnętrza odwołuje się do naszych emocji, aby stworzyć przestrzeń dla naszych potrzeb.

Przygotowanie pełnej dokumentacji wraz z wizualizacjami pozwala na pełną kontrolę nad ewentualnymi zmianami w toku realizacji. To niezwykle ważne aby cały czas miec przed oczami cel, do którego dążymy. Nietrudno się w tym zagubić dlatego ważne jest stworzenie takiej dokumentacji aby panować nad pierwotną wizją. W trakcie remontu bardzo często główny cel przesłaniają inne aspekty i nieoczekiwane problemy. Projekt pozwala trzymać się tego pierwotnego drogowskazu, o którym przypominają wizualizacje, wytyczne i kosztorys. Warto wiedzieć, że bez projektu stworzenie rzetelnego kosztorysu jest niemożliwe.

Koszt współpracy przy remoncie

Posiadanie dobrego planu przed podjęciem działań związanych z remontem jest niezbędne dla jego powodzenia. Zatrudnienie doświadczonego projektanta, architekta może mieć kluczowe znaczenie dla osiągnięcia pożądanych rezultatów przy jednoczesnej minimalizacji potencjalnych problemów w całym przedsięwzięciu.

Jeśli poszukujesz wsparcia przy projekcie remontu domu lub mieszkania, albo do końca nie wiesz w jakich obszarach i jak możemy pomóc – sprawdź naszą ofertę, wybierz najbardziej pasującą opcję i odezwij się do nas. Skontaktujemy się z Tobą i omówimy szczegóły oraz podamy koszt takiej współpracy.

Sprawdź tutaj OFERTA ABRYS Z NADZOREM

Projekt, nadzór - ile to kosztuje ?

Ciężko jest podać koszt projektu nie wiedząc co się projektuje (cały dom, mieszkanie, czy salon z aneksem) i czego ma dotyczyć (odświeżamy wnętrza, przestawiamy ściany, zmieniamy aranżację w sypialni, łazienka zostaje, itd). Podobnie z wyceną nadzoru, która niejako z projektu wynika. Trudno oszacować czas jaki będzie potrzebny do przeprowadzenia remontu, jaki nakład pracy będzie konieczny, aby zrealizować postawione założenia.

Najłatwiej uzyskać pewien zarys cenowy kontaktując się z nami. Możesz to zrobić w tej chwili, klikając w poniższy przycisk. Wycena nic nie kosztuje. Napisz nam o swoim remoncie.

Co warto zrobić przed

Przed przystąpieniem do każdego remontu ( chyba,że jest to malowanie lub wymiana mebli ) powinniśmy odszukać dokumentację architektoniczno – budowlaną domu. Jeśli jej nie ma, dobrze jest  wykonać nieco dokładniejszą inwentaryzację oraz w zalezności od zakresu – ekspertyzę techniczną.
Ważne jest, aby  określić dokładnie cel remontu np: wymiana instalacji i związane z nią elementy: sanitariaty, baterie, płytki, renowacja ścian, doświetlenie pomieszczeń lub podniesienie dachu, zmiana układu ścian, funkcji pomieszczeń, nowa elewacja itp. Kluczowe jest też określenie budżetu jaki mamy na remont i dodanie bezpiecznych 20% na nieoczekiwane zdarzenia. Warto w pierwszej kolejności wycenić same prace i materiały budowlane. Dopiero wówczas określić budżet na materiały wykończeniowe i wyposażenie.

remont z dziećmi jak się przygotować
przygotowanie na stpotkanie z projektantem wnętrz

Bądź gotowa_y

Odpowiednie przygotowanie to podstawa i spokój w trakcie całego procesu.

Jak przebiega współpraca

spotkanie z architektem abrys
Na spotkaniui rozmawiamy o potrzebach, upodobaniach, stylu życia
architekt wnętrz pomiar mieszkania przed remontem
Robimy pomiar, inwentaryzację
wizualizacja do projektu łazienki abrys
Przedstawiamy projekt wnętrza, działania i wizualizacje
Dobieramy materiały, kolory, meble, sprzęt, itp
Wykonujemy rysunki szczegółowe dla wykonawców
Nadzorujemy prace remontowe na budowie
Zamawiamy ekipę sprzątającą 😉

Kiedy nawiązać z nami kontakt ?

Najprościej powiedzieć – im szybciej tym lepiej, ale spróbujmy dodać kilka wskazówek. Aby urealnić naszą odpowiedź musimy wziąć pod uwagę kilka składowych. Czego dotyczy remont, jaki jest jego zakres ? Czy będziemy ingerować w konstrukcję domu czy będzie to lekka renowacja, a może zmiana aranżacji ? Co z czasem ? Ile go mamy, kiedy chcemy zacząć ? To wszystko ma wpływ na moment, w którym najbezpieczniej będzie realizować kontakt.

Rozważmy dwa przykłady :

  • Chcesz się wprowadzić na święta bożonarodzeniowe. Planujesz odświeżyć dom, mieszkanie, lekko zmienić stylistykę. Wtedy najlepiej zgłosić się na początku wakacji. Jeśli Twój pomysł na remont to wyburzanie ścian z “wymianą elektryki” itp to korzystniej będzie przesunać kontakt na początek roku.
  • Masz zamiar zrobić remont w wakacje i skłaniasz się ku nowe aranżacji wnętrz ? Skontaktuj się z architektem w styczniu, lutym. Gdyby jednak okazało się, że remont będzie bardziej wymagający, będą potrzebne urzędowe zgody, etc to bezpieczniej będzie nawiązac kontakt we wrześniu.

Wybrane realizacje i projekty remontowanych domów

Przez 16 lat pracy przy projektach i budowach zebraliśmy ogromne doświadczenie i mnóstwo zdjęć z nadzorów. Prezentujemy tutaj te najbardziej aktualne oraz wyróżniające się nietypową aranżacją, niecodziennymi wyzwaniami, zaangażowaniem.

WYZWANIE – STWORZENIE WNĘTRZA NOWOCZESNEGO Z LICZNYMI ORIENTALNYMI AKCENTAMI.

Akcenty te jednak to nie dekoracje typu mobilne ozdoby i stylizowane nadruki. Zmodernizowane wzory arabskie miały zaistnieć w formie ścianek, łuków, elementów meblowych a wszystko to efektownie podświetlone i podkreślone lustrami.
Projekt udało się dość szybko zatwierdzić jednak realizacja okazała się prawdziwym wyzwaniem. Podstawowy wzór opracowałyśmy i dostosowałyśmy do odpowiedniej skali ze szczególną dbałością o zachowanie oryginalnego wyglądu z wizualizacji. Po wielu próbach na budowie i ustaleniach bezpośrednio z firmą która wykonała nietypowe elementy efekt został osiągnięty!

WYZWANIE – REALIZACJA W PANDEMII

Projekt we wdzięcznym stylu soft loft obfitujący w liczne nietypowe rozwiązania meblowe zestawione z okładzinami ściennymi i oświetleniem ( ledy, cegła, fototapety ). Realizacja w fazie całkowitego locdownu. Kontakt z ekipami wyłącznie zdalnie. Po rozluźnieniu obostrzeń zobaczyliśmy efekt wierny z projektem. Ukłon w stronę ekipy!

WYZWANIE – DIABEŁ TKWI W SZCZEGÓŁACH

Cały dom w spójnym klimacie loft. Pomieszczenia pod skosami wymagały użycia dodatkowych umiejętności z dziedziny grafiki komputerowej oraz maksymalnego wykorzystania wnętrz wykonywanych na wymiar mebli. Na większą niż zazwyczaj skalę wykorzystaliśmy nadruki na szkle, frontach i zmywalnych materiałach ściennych.

WYZWANIE – KOMPLEKSOWY REMONT Z ZACHOWANIEM I RENOWACJĄ WYPOSAŻENIA

Prawdziwa operacja na żywym organizmie. Zmiana instalacji, okładzin, okien, drzwi z zachowaniem większości mebli i ich odświeżeniem. Działania trudne logistycznie ( organizacja zakupów, transportu, bezpieczeństwo )i wymagające elastycznego podejścia do ustalonego projektu.

Nie wszystko w toku działań okazywało się możliwe do realizacji zgodnie z pierwotnym planem.

Co mówią

nasi klienci

na temat naszej pracy

cytat z referencji Abrys
"Szybko reagowała na moje zmieniające się pomysły i za każdym razem wyczerpująco podchodziła do projektu. (..) dom ma być do życia, nie do oglądania."
" Bardzo dziękujemy za wykonaną pracę, łazienki piękne bardzo nam się podobają"
" pierwszy projekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania, wpisał się w mój gust i moje wymagania w 100% (..) Efekt jest spójny, designerski, ale przy tym pełen ciepła. Każdy kto nas odwiedza potwierdza, że jest efekt wow"
projektowanie wnętrz dla Abrys z Poznania
Marta i Grzegorz

Kiedy ludzie nas zatrudniają, wydają się chcieć to zrobić ponownie !

Napięcie na budowie

Doskonale radzimy sobie z nim w czasie całego remontu, a jest to zaleta na wagę złota ! i dostajesz ją w gratisie 😉

napięcie na budowie

Skontaktuj się z nami

Architekt wnętrz Agnieszka Wojciechowska

693-628-231

Architekt wnętrz Agnieszka Wojciechowska

Projektant wnętrz Agnieszka Nadolińska Pilarek

601-955-508

Architekt wnętrz Agnieszka Nadolińska-Pilarek

lub

Napisz nam czego potrzebujesz,
skontaktujemy się z Tobą

strona abrys kontakt z remontowej
Dane osobowe, podane przez Ciebie w formularzu, będą wykorzystywane tylko w celu realizacji zapytania. Nie przekazujemy ich żadnym innym podmiotom, organizacjom etc. Link do naszej polityki prywatności kliknij.
Scroll to Top